top of page

Eva Plachá

Výběr tapet

Narodila jsem se do rodiny velmi zručných a výtvarně nadaných lidí. Vidět namalovat obraz, vyrobit hodiny, mísu, šperk pro mě bylo díky práci mého dědy a strýce (Františka Dörfla st. a ml.) samozřejmostí. Abstraktní obrazy mého strýce visely na všech stěnách, dřevěné plastiky mě obklopovaly ze všech stran. A tak odmalička považuji umění a krásu za samozřejmou součást života.

Sama jsem se výtvarnictvím intenzivněji začala zabývat až v dospělosti. Když jsem se překlenula o zájem o textil (návrhářství, šití), uchvátilo mě drátkování. Vydala jsem dvě knihy a vlastnila prodejnu s výtvarnými dárkovými předměty a bytovými doplňky. Několik let jsem docházela do kurzů výtvarnictví a keramiky. Zde mi bylo doporučeno další studium. Absolvovala jsem tedy dálkovou akademii na soukromé škole grafické v Jihlavě. Šestileté studium malby, kresby a grafiky pod vedením akademické malířky Jany Šimáčkové, MgA Alice Waisserové a MgA Zbyňka Linharta pro mě bylo velmi přínosné a zajímavé. Nicméně tvorba uměleckých předmětů se mi stále nezdála jako konečná. „Pod mostem obraz viset nebude…“. Umění potřebuje svůj prostor.

 

Dalším logickým krokem pro mě tedy bylo studium interiérového designu v IDK v Brně, pod vedením magistrů Tomáše Havránka, Ivo Prokela a Jany Boháčkové a Ing. Zuzany Staňkové.

Moji obchodní partneři

Logo-Sachsenkuechen-300x138-1.png
Unknown.jpg
Logo-OCAKuechen-farbe.png

2003-2008

Vyšší odborná škola grafická

Jihlava

2012

IDK škola designu

Intenzivní dálkové studium interiérového designu v IDK v Brně, pod vedením magistrů Tomáše Havránka, Ivo Prokela a Jany Boháčkové a Ing. Zuzany Staňkové.

Intenzivní dálkové pětileté studium zaměřené na kresbu a grafiku.

Kontaktujte mě

777-075-975

bottom of page