Postup mé práce

Jednorázová návštěva

Při jednorázové konzultaci návštěva ve vašem domově. Prohlídka interiéru, ústní návrh změny dispozice s případnými ručními nákresy, určení barev dle typologie a vzorníku škály barev, nalezení stylu dle PC prezentace. Návštěva není časově omezena. Platba na místě – 2000,-Kč (+ doprava).

Postupné řešení po krocích

Krok 1. Konzultace přímo ve vašem prostoru, určení plánovaných úprav dle vašich požadavků a možností, dohoda na rozsahu mé práce, nafocení a zaměření místnosti. Tato návštěva je zdarma. Po té následuje zaslání pracovní a cenové nabídky. Po zaslání zálohy 50% na můj účet jsou práce zahájeny.

Krok 2. Setkání, na kterém vám předložím dispoziční plán, případně jednotlivé kresby a technické nákresy, také již obecné návrhy zařízení. Dohodneme se na stylu a barvách, případně provedeme stylovou či barevnou diagnostiku.

Krok 3. Při třetím setkání vám předám konečné návrhy – PC výstupy, kresby, případně technické listy v případě nábytku vyráběného na zakázku, také katalog konkrétního bytového zařízení a doplňků, cen a adres, na kterých je lze zakoupit. Na vaši žádost mohu vytvořit renderingovou vizualizaci (není v základní cenně). Následuje úhrada doplatku ze strany klienta.
Cena za tyto služby je velmi individuální, odvíjí se nejen od velikosti a architektonických dispozic, ale závisí také na požadovaném rozsahu prací (od 3000,- Kč).

Krok 4. I nadále můžeme být v průběhu realizace rekonstrukce v kontaktu. Mohu s vámi nebo za vás komunikovat s řemeslníky, firmami a dodavateli, mohu dozorovat jejich práce, nakupovat a vybírat zboží s vámi či za vás. Také je pro daný prostor velmi dobré, když je návrhář u realizace až do konce a má tedy možnost finálního dekorování, což je pro dokonalý výsledek podstatné. Má hodinová odměna na přidanou činnost je 350 - 500,-Kč.

Není-li vám ještě stále úplně jasná spolupráce s designérem, doporučuji nahlédnout do knihy „Průvodce bytového designéra“ (Jana Boháčková, Leona Fousková, Tomáš Havránek a Zuzana Staňková, 2013), kterou nedávno napsali a vydali mí lektoři z IDK nebo mi jednoduše zavolat.

Příklady návrhů

Příklady návrhů

Příklady návrhů

Příklady návrhů

Příklady návrhů

Příklady návrhů

Příklady návrhů

Příklady návrhů

Příklady návrhů

Příklady vizualizace

Příklady vizualizace

Příklady vizualizace

Příklady vizualizace

Příklady vizualizace

Příklady vizualizace

Příklady vizualizace

Příklady vizualizace

Příklady vizualizace

Konkrétní příklad: Nízkorozpočtová rekonstrukce studentského pokoje

Zadání

Klientkou byla osmnáctiletá studentka, která si přála především vyměnit jednolůžko za dvojlůžko a zrušit pracovní stůl, neboť veškerou svou práci vykonává na notebooku. Často přijímá návštěvy stejně starých přátel, potřebuje tedy prostor pro sezení a „polehávání“, případně přespání některé z kamarádek. Dále požadovala zachování knihovny a vytvoření prostoru pro líčení a ukládání šperků.
Rozpočet byl velmi nízký, proto jsme se rozhodly zachovat většinu stávajícího vybavení. Dřevěnou knihovnu a truhlu Z IKEA v antik tónu, dobře ladící s původní podlahou ze starých fošen. Také starší rozkládací křeslo a špagetový hustý koberec, který v krajním případě slouží také jako matrace.

Designový koncept

Největší zálibou mé klientky je cestování, které jsme tedy zvolily za základní motiv. Jednu stěnu po boku postele jsem opatřila názvy některých měst, které zadavatelka navštívila při svých cestách po Evropě a USA. Za čelem postele jsou z technických důvodů natažena ocelová lanka. Nesnažila jsem se je skrýt, naopak jsme jich využily k interaktivnímu vystavení fotografií z cest. K jejich připevnění jsem použila obyčejné dřevěné kolíčky na prádlo, které svou skromností a materiálem již korespondují s největším a netradičně pojatém kusu nábytku – postelí. Klientka si přála lůžko vyrobené z přepravních palet. Jde o ekologický styl, v současné době velmi oblíbený a módní především mezi mladými lidmi. Palety zároveň nepřímo odkazují zpět ke konceptu cestování, protože jako takové slouží k přepravě často na velké dálky. Stejně tak vtipně použitá dřevěná bedýnka na ovoce, která otočená dnem vzhůru a opatřená silným sklem slouží jako malinký odkládací stolek. Tím jsem přenesla výrazný „eko i přepravní“ prvek do protilehlé části místnosti. Druhým neméně nápaditým stolkem jsou dva stařičké kufry zděděné po předcích. Opět motiv cestování, opět zdarma a eko, zároveň nezanedbatelné úložné prostory.

S humorem a bez jakýchkoliv investic jsme také vyřešily noční stolky. Sloupce knih plně nahradí potřebné odkládací plochy u postele. Zároveň jsem odlehčíla nevelké knihovně a ještě poukázala na studentský věk klientky.

Okna této místnosti směřují na sever. Sama o sobě tedy působí chladně a neútulně. Zadavatelka se ale chtěla vyhnout výrazně teplým tónům žluté a červené, proto jsem použila velmi netradiční řešení. Stěnu v „sedací zóně“ jsem namísto tapet polepila umělou kožešinou. Její smetanová barva a dlouhý velejemný vlas dodává místnosti pocit tepla, romantiky i jistou dávku noblesy. Zbytek tohoto plyše jsem použila jako přehoz přes jinak nevzhledné rozkládací křeslo. Ze stejného materiálu, ale v barvě fuchsiové, jsem ušila dva kulaté sedáky a dekorační polštář. Mladistvá růžová barva se v místnosti opakuje také v dalších drobných doplňcích.

Kosmetický koutek tvoří původní zrcadlo s vyřezávaným postříbřeným rámem a starší truhla. Klasickou drátenickou technikou v netradičním pojetí jsem klientce vyrobila stojan na náušnice a k zavěšování náhrdelníků jsme využily dřevěný svícen po prarodičích. Neobarokní styl zrcadla je v ostrém kontrastu s ostatními použitými styly, proto je propojen s ostatním prostorem drobnými zdobnými dekorativními předměty.

Shrnutí

V této nevelké místnosti bylo třeba za minimálních investic vytvořit několik užitných zón, ale především vnést různorodé zájmy a povahovou rozmanitost mladé slečny. Použila jsem prvky eko stylu, cestování, retra, neobaroka i industriální, přesto však prostor působí harmonicky a přívětivě. Výsledkem je tedy eklektický styl. Celkové náklady nepřesáhly deset tisíc korun včetně matrace.

Nízkorozpočtová rekonstrukce studentského pokoje

Nízkorozpočtová rekonstrukce studentského pokoje

Nízkorozpočtová rekonstrukce studentského pokoje

Nízkorozpočtová rekonstrukce studentského pokoje

Nízkorozpočtová rekonstrukce studentského pokoje

Nízkorozpočtová rekonstrukce studentského pokoje

Nízkorozpočtová rekonstrukce studentského pokoje