EVA PLACHÁ - interiérová designérka, dekoratérka, výtvarnice

moje maličkost

Něco málo o mně

Narodila jsem se do rodiny velmi zručných a výtvarně nadaných lidí. Vidět namalovat obraz, vyrobit hodiny, mísu, šperk pro mě bylo díky práci mého dědy a strýce (Františka Dörfla st. a ml.) samozřejmostí. Abstraktní obrazy mého strýce visely na všech stěnách, dřevěné plastiky mě obklopovaly ze všech stran. A tak odmalička považuji umění a krásu za samozřejmou součást života.

Sama jsem se výtvarnictvím intenzivněji začala zabývat až v dospělosti. Když jsem se překlenula o zájem o textil (návrhářství, šití), uchvátilo mě drátkování. Vydala jsem dvě knihy a vlastnila prodejnu s výtvarnými dárkovými předměty a bytovými doplňky. Několik let jsem docházela do kurzů výtvarnictví a keramiky. Zde mi bylo doporučeno další studium. Absolvovala jsem tedy dálkovou akademii na soukromé škole grafické v Jihlavě. Šestileté studium malby, kresby a grafiky pod vedením akademické malířky Jany Šimáčkové, MgA Alice Waisserové a MgA Zbyňka Linharta pro mě bylo velmi přínosné a zajímavé. Nicméně tvorba uměleckých předmětů se mi stále nezdála jako konečná. „Pod mostem obraz viset nebude…“. Umění potřebuje svůj prostor. Dalším logickým krokem pro mě tedy bylo studium interiérového designu v IDK v Brně, pod vedením magistrů Tomáše Havránka, Ivo Prokela a Jany Boháčkové a Ing. Zuzany Staňkové.

Pokud máte na mě nějaký dotaz, můžete mi jej jednoduše zaslat. Stačí, když vyplníte následující formulář a odešlete jej. Nezapomeňte, prosím, vyplnit e-mailovou adresu či telefon, abych vás mohla zpětně kontaktovat..